İnsanlık tarihinin başlangıcından bu yana çeşitli amaçlarla kullanılan takı , günümüze dek hiç bir dönemde önemini kaybetmemiş ve insanoğlunun vazgeçilmez bir tutkusu olmuştur.
 
Biz Apasa Takı olarak, takının insanda yarattığı duygusal gücünü de önemseyerek, tasarımlarımızda görselin yanı sıra, mana ve önemi de ön plana çıkartıp, kişinin ruhuna dokunarak pozitif yönde etki bırakmasını amaçlıyoruz.
 
Özellikle yaşadığımız  coğrafyanın gücünün ve değerinin farkında olarak,  bize bıraktığı kültürel mirasa sahip çıkmak ve bunu mesleğimiz doğrultusunda aktarabilmek bilinciyle , tarihi zenginliklerimizi tasarımlarımıza yansıtıyoruz.
 
2004 yılından beri biz iki kız kardeş , tasarımlarımızı İzmir’in tarih kokan ilçesi Selçuk’a bağlı  Şirince köyünde, adını savaşçı amazon kadınlarının kurduğu Efes antik şehrinden alan ‘’Apasa’’ adıyla açtığımız mağazamızda büyük bir keyifle müşterilerimizle buluşturuyoruz.
 
Tasarımlarımız, 2012 yılında İzmir Selçuk Efes Kent Belleği açılışında ve Muğla Milas Arkeoloji Müzesi 2015 yılı Kayra Sempozyumu’nda sergilenmiştir. ‘’Efes’in Işığı’’ adlı koleksiyonumuz  2016 yılında sırasıyla İzmir Selçuk Efes Müzesi , Aydın Arkeoloji Müzesi ve Kuşadası Kuakmer Kültür Merkezinde sergilenmiştir. 2017 yılında Şehr-i Medeniyet Kültür Projesi adlı defilede seçilmiş takılarımız yer almıştır. 2018 yılında sevgililer günü için mitolojik aşk hikayelerinden esinlenerek hazırlamış olduğumuz ‘’Aşkın Işığı’’ adlı koleksiyonumuz İzmir Selçuk Efes Müzesi’nde sergilenmiştir.Aydın Arkeoloji Müzesi’nin düzenlemiş olduğu 2018 yılı ‘’Anadolu Kültüründen Geleneksel Yansımalar’’ adlı karma sergisi ile ‘’Latmos’un Işığı’’ isimli 1. uluslararası sanat ve tasarım sergisinde bölgeye özel tasarımlarımızla yer aldık.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı